Iga mehhanism, ka kõige parem ja usaldusväärsem, kulub, kui seda kasutatakse. Just selleks, et Teie auto saaks veel võimalikult palju sõita, tuleb regulaarselt käia tehnilises hoolduses. Arvatavasti kõik teavad, et isegi kui ostate esindusest uue auto, on tootja juba märkinud läbisõidu, mille täitumisel peate tulema teenindusse korralisele ülevaatusele. Ja edaspidi, pärast garantii lõppemist, on kohustuslik iga 10000-20000 kilomeetri läbimise järel teostada auto tehniline hooldus, vastavalt tema läbisõidule.

Mida tähendab mõiste „auto tehniline hooldus“?

See on tööde kompleks, mille eesmärk on tagada auto ohutu kasutamine ning selle mehhanismide, sõlmede ja agregaatide töökorras hoidmine. Auto tehnilise hoolduse alla kuuluvad sellised tööd nagu õli, filtrite, kõikide vedelike ja teiste kulumaterjalide vahetamine. Tehnilise hoolduse käigus kontrollitakse ka selliseid olulisi auto koostisosasid nagu piduriklotsid ja –kettad, elektriseadmed, uuritakse mootorit kahtlaste helide ja vigastuste olemasolu suhtes.

Pidage meeles, et tehnilist hooldust soovitatakse läbida valmistajatehase poolt määratud kilometraaži läbimise järel. Vastasel juhul läheb probleemide tekkides mehaanikutel rohkem aega ja Teil raha, et Teie rauast suksu korda teha.

Allpool toome nimekirja toimingutest, mida võiksite ise sooritada kasvõi kord paari nädala tagant:
Kontrollida õlitaset
Jahutusvedeliku taset
Rehvide seisukorda ja rõhku nendes
Klaasipesuvedelikku
Aku klemme (nende oksüdeerumist)
Elektroonika – valgustusseadmete ja helisignaalide – korrasolekut.